English German Russian

O nás

O chovu ve stanici Aeibiscat

Jsme malá rodinná chovatelská stanice, žijeme s našimi kočkami a dvěma Rhodéskými Ridgebacky v rodinném domě naší obci Ivani, která se nachází asi 2 km od hlavního tahu Brno – Vídeň, nedaleko přehrady Nové Mlýny.

Proč název "Aeibiscat"? Aeibis je původní název obce Ivaň, který je uveden na obecní historické pečeti z roku 1714.

Od roku 2007 jsme členy klubu FIFe.

Kočky mazlíky jsme měli spoustu let před tím, než jsme si pořídili tyto šlechtěné šelmy. Tato plemena nám přirostla k srdci především svou krásou a povahovými rysy. Ragdoll – oddaný, mazlivý, přátelský, s úžasnýma temně modrýma očima. Pohled Ragdolla obměkčí i toho největšího tvrďáka… Briťáčci – každý trochu jiný, "medvídkovitý" zjev (kulatá hlava, malá ouška, kratší čumáček, hustá srst).. Obě plemena se velmi dobře snášejí. Každá z našich kočiček je něčím vyjímečná a zaslouží si rovný díl naší péče a pozornosti. Ony nám za to spestřují život.

Nejveselejší je to, když máme koťátka. Je kolem nich sice spousta práce, ale té námahy a vynaloženého času nelitujeme, když kolem nás pak poskakují chundelatá vrnící klubíčka dožadující se pohlazení, je to krásný pocit, je to relaxace.

Naše kočičky krmíme granulemi zn. N & D, malá koťátka ještě granulemi Applaws.Také vařeným kuřecím masem s rýží a mrkví. N & D je italské holistické krmivo pro kočky. Hlavní suroviny jsou kuřecí maso, jehněčí maso, maso z divokých prasat, ryby a vejce. Veškeré suroviny jsou bez obsahu antibiotik, hormonů a konzervačních látek, čerstvě po porážce. N&D se vyrábí ve dvou řadách. První, vyšší řada je Grain Free (70% prvotřídní suroviny živočišného původu, 30% ovoce a zelenina), tedy zcela bez obilovin. Druhá řada krmiva Low Grain ( 60% prvotřídní suroviny živočišného původu, 20% ovoce a zelenina, 20% obiloviny bez genetických modifikací). Toto krmivo obsahuje obiloviny, avšak max. 20%. Značka ctí především zásady: nízký glykemický Index - nízký obsah sacharidů - bohatý zdroj proteinů z vysoce kvalitních zdrojů masa.

V naší chovatelské stanici dbáme na to,aby naše kočky a jejich koťata byla zdravá, vyrůstala v láskyplném prostředí, odcházela socializovaná, naučena hygienickým návykům, naprosto samostatná (více viz. Podmínky prodeje).

Klademe důraz na zdraví našich kočiček a jejich potomků, záleží nám na kvalitě a dobrém jménu chov. stanice, tudíž chov testujeme na FiV a FeLV, HCM, PKD.

Copyright © Aeibiscat*CZ